AKTUALE

INTERVISTË

ILIRIA

Screenshot_10
Screenshot_7
Screenshot_8
Screenshot_9
Screenshot_11
Screenshot_12
Screenshot_13
Screenshot_14
Screenshot_15
Screenshot_16
Screenshot_17
Screenshot_18
Screenshot_19
Screenshot_20
Screenshot_22
Screenshot_23
Screenshot_9
previous arrow
next arrow

Falenderojmë Këshillin për Pakicat Kombëtare të Qeverisë së Republikës së Kroacisë i cili financon revistën “Iliria”

Rajon

Presidentja e Kosovës gjatë qëndrimit në Zagreb u takua me presidentin kryeministrin te Kroacis dhe me përfaqësues të komunitetit shqiptar ne Kroaci

Presidentja e Kosovës gjatë qëndrimit në Kroaci u takua me presidentin kryeministrin dhe kryetarein e Parljanenit te Kroacis . Ne fund te vizites ne Zagreb...

Vjosa Osmani u takua me presidentin amerikan Joe Biden, i cili premtoi mbështetje të plotë për Kosovën

Vjosa Osmani u takua me presidentin amerikan Joe Biden, i cili premtoi mbështetje të plotë për Kosovën

Milanoviç bëri thirrje për njohjen e Kosovës.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot u tall me thirrjen e Presidentit të Republikës së Kroacisë, Zoran Milanoviq, i cili kërkoi në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së të njihet pavarësia e Kosovës dhe kritikoi bashkësinë ndërkombëtare se nuk ka të njëjtat standarde për integritetin territorial të Serbisë. dhe Ukrainës.
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kulturë

MBRETËRESHA TEUTA

Trashëgimia kulturore

Kalendar

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Stil jete

SHËNDETI

Shëndeti i mirë është një dhuratë që nuk ka çmim

Shëndeti është gjëja më e çmuar që ka njeriu. Shumica e njerëzve e kuptojnë vlerën e shëndetit vetëm kur e humbasin atë dhe krejt...

SHËNDETI: Nëse ndryshoni qëndrimin para gjumit, do të ndryshoni edhe ndijenjen gjatë gjumit dhe në mëngjes.

Shumë fakte psikologjike na ndihmojnë të ndihemi më mirë, por pak njerëz i dinë ose nuk i përdorin...

Disa lloje ushqimesh që nuk janë të mira për t’u ngrënë para gjumit

Një portokall para gjumit mund t'ju mbajë zgjuar për orë të tëra, ashtu si çokollata apo drithërat…A keni shkuar ndonjëherë në shtrat të lodhur nga aktivitetet e një dite të tërë, por ende nuk keni mundur të bini në gjumë? Apo ju është ndërprerë gjumi nga zgjimet e shpeshta? Arsyeja e ëndrrave të shqetësuara mund të fshihet në ushqimin që hani para gjumit. Këto 7 lloje ushqimesh duhet t’i anashkaloni patjetër në mbrëmje.

Maskë e cila paralajmëron viruse dhe koronavirusin nese janë të pranishme në ajër

Nga: katrina rožič Yin Fang, një shkencëtar materialesh në Universitetin e Shangait Tongji, dhe kolegët e tij prezantuan shpikjen...

BAJAMET NE UJE

Ju lutemi keni kujdes re se pija është jashtëzakonisht e fortë… Bajamet janë të shëndetshme sepse janë të pasura...

Sociale

Karrijera: ...

Një studim i ri ka arritur në përfundimin se femrat janë lidere më të mira se meshkujt. Studimi ka vlerësuar personalitetin dhe karakteristikat e...

Kafshët shtëpiake gjatë lockdown-it ndikojn pozitivisht në shëndetin mendor të pronarit

Kafshët shtëpiake gjatë bllokimit ndikuan pozitivisht në shëndetin mendor të pronarit Hulumtimet kanë zbuluar se kafshët shtëpiake kanë pasur një efekt pozitiv në shëndetin mendor...

PRINDËRI DHE FAMILJA I lejoj...

Samantha Scrogginbisedoni me të huajtAta ju thonë që t'i mësoni fëmijët tuaj të mos flasin me të huajt, por kjo është gjëja e preferuar...

Kuzhina tradicionale