Qofte kungull njomë

0
206

Petat me kungull i njomë mund të shërbejnë si një pjatë anësore perfekte ose si një pjatë më vete dhe janë shumë të lehta për t’u përgatitur

Përbërësit:

kunguj të njomë të mesëm vezë 1 qepë të grirë• 3 lugë djathë parmixhano 3 lugë miell• disa gjethe borziloku të freskët të grirë• piper• kripë

Përgatitja

  1. Grini në një enë kungull i njomë me lëkurë dhe shtoni kripë. Lëreni të qëndrojë për të paktën gjysmë ore, më pas përdorni duart për të shtrydhur lëngun e tepërt të lëshuar nga kungull i njomë.
  2. Shtoni qepën e grirë, djathin parmixhano, miellin, borzilokun dhe piperin dhe i bashkoni gjithçka me vezën e rrahur.
  3. Me duart tuaja formoni qofte nga masa e përgatitur. Nëse qoftet prishen, shtoni më shumë miell.
  4. Nxehim vajin në një tigan dhe skuqim qoftet nga secila anë për disa minuta derisa të marrin një ngjyrë kafe të artë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here