Më të lexuarit

[td_block_21 category_id=”” sort=”popular” limit=”4″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” f_header_font_size=”12″ f_header_font_line_height=”15″ m16f_title_font_size=”14″ m16f_title_font_weight=”500″ el_class=”category-col-border-naslovna-all” header_text_color=”#ffffff”]
Screenshot_10
Screenshot_7
Screenshot_8
Screenshot_9
Screenshot_11
Screenshot_12
Screenshot_13
Screenshot_14
Screenshot_15
Screenshot_16
Screenshot_17
Screenshot_18
Screenshot_19
Screenshot_20
Screenshot_22
Screenshot_23
Screenshot_9
previous arrow
next arrow

Falenderojmë Këshillin për Pakicat Kombëtare të Qeverisë së Republikës së Kroacisë i cili financon revistën “Iliria”

Intervistë

TIBOR VARGA KRYETARI I KËSHILLIT PËR PAKICAT KOMBËTARE TË RK : Ligji kushtetues i Kroacisë rezultoi të jetë më cilësor, krahasuar me vendet e...

INTERVISTË EKSKLUZIVE Intervista u realizua nga: Shenida BilalliRevista “Iliria” intervistoi kryetarin e ri të Këshillit për Pakicat Kombëtare, z. Tibor Varga,në të cilën shpalosi misionin...

INTERVISTË EKSKLUZIVE ME PRESIDENTIN E SHQIPËRISË  BAJRAM BEGAJ GJAT VIZITES NË KROACI:

 Shqipëria e meriton integrimin në BE Intervista u realizua nga: Shenida Bilalli Presidenti Bajram Begaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Kroaci, insistoi në  bashkëpunim ekonomik...

Zëvendëskryeministrja e Kosovës dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës: ...

Zëvendëskryeministrja e Kosovës dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës: Donika Gërvall-Schwarz:“Serbia nuk ka probleme vetëm me Kosovën...!

Aktuale

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Rajon

[td_block_16 category_id=”282″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==”]

Reportazhi

TREGIM JETENjë djalë me sy blu nga tregu Dolac i Zagrebit

Një djalë me sy blu nga tregu Dolac i Zagrebit  Ëndërroj të punoj në vend të ngrohtë.!.   Ky rrëfim i revistës „Iliria“ flet për një të ri modest i cili vendosi të mos dorëzohej në jetë, punon në fermë për të ndihmuar në ushqyer familjen e tij, por edhe ëndrron...

Tregime jete: ...

Nga: Shenida Bilalli Neta Brajsha, viktimë e tërmetit të tmerrshëm i cili goditi Zagrebin para dy vitesh, së bashku me qytetarë të tjerë...

Reportazh gjate epidemisë së Coronës në Zagreb: Si influencoi Corona tek shitësit shqiptar në tregun Dolac

Si influencoi Corona tek shitësit shqiptar në tregun Dolac. Shkruan : Shenida Bilalli dhe Kujtim Morina Banane, banane, blini banane për 5 kuna, urdhëroni 3 kg...

Alban, një i ri nga Kosova, tregoi njerëzim të madh menjëherë pas tërmetit në Petrinja

Nga: Shenida Bilalli "E di që nuk është koha për të botuar, por është e nevojshme, kush nuk ka bukë, le të vijë në sheshin...

Rrëfimi i një shqiptari gjatë pandemis: “Bistro na dolcu”

Një furnizues i mirënjohur i Zagrebit nga Dolac na tregon për situatën e vështirë dhe ndikimin e pandemisë në skenën e restorantit vendas. nga: Shenida...

Skulptori shqiptar i shekullit 15-të Andrei Alleshi kontriboi në trashëgiminë kulturore kroate

Trogir është qendra e Rivierës që ofron një përvojë të mrekullueshme të aseteve të saj të famshme kulturore nga shekujt e hershëm, veçanërisht nga...

Kalendar

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow
ILIRIA BR 21
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kulturë

[td_block_21 art_title_pos=”bottom” info_pos=”bottom” art_excerpt_pos=”bottom” art_audio_pos=”bottom” modules_category=”image” btn_pos=”bottom” hide_audio=”yes” limit=”3″ show_btn=”none” f_title_font_family=”522″ f_title_font_size=”eyJhbGwiOiIxMiIsImxhbmRzY2FwZSI6IjE0IiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiIsInBob25lIjoiMTMifQ==” f_title_font_weight=”500″ f_title_font_line_height=”1.1″ f_meta_font_family=”582″ f_meta_font_weight=”400″ f_meta_font_size=”eyJhbGwiOiIwIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9″ show_com=”none” f_cat_font_family=”582″ f_cat_font_weight=”400″ f_cat_font_transform=”uppercase” f_meta_font_line_height=”0″ f_cat_font_spacing=”1″ modules_category_padding=”3px 4px 2px” cat_bg=”#4c4084″ title_txt_hover=”#4c4084″ author_txt=”#000000″ date_txt=”#000000″ ex_txt=”#555555″ f_meta_font_style=”italic” show_excerpt=”none” image_height=”eyJhbGwiOiI4MCIsInBob25lIjoiNjAifQ==” category_id=”306″ modules_on_row=”33.33333333%” modules_gap=”eyJhbGwiOiIzMCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjIwIiwicG9ydHJhaXQiOiIyMCIsInBob25lIjoiMTAifQ==” all_modules_space=”eyJhbGwiOiIzNiIsImxhbmRzY2FwZSI6IjMwIiwicG9ydHJhaXQiOiIzMCJ9″ show_author=”eyJwb3J0cmFpdCI6Im5vbmUiLCJwaG9uZSI6Im5vbmUiLCJhbGwiOiJub25lIn0=” tdc_css=”eyJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ image_size=”td_485x360″ header_text_color=”#dd3333″ header_color=”#ffffff” block_template_id=”” title_tag=”h1″ mc5_title_tag=”h2″ sort=”popular” time_ago_add_txt=”” td_ajax_preloading=”” ajax_pagination=”” video_popup=”” show_date=”none” show_cat=”” el_class=”category-col-border-naslovna-all”]
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
ILIRIJA 23-24 screen
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
ILIRIA 23-24
previous arrow
next arrow
[td_block_21 category_id=”260″ sort=”” limit=”4″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLXRvcCI6IjRyZW0iLCJkaXNwbGF5IjoiIn19″ f_header_font_size=”12″ f_header_font_line_height=”15″ m16f_title_font_size=”14″ m16f_title_font_weight=”500″ el_class=”category-col-border-naslovna-all” header_text_color=”#ffffff”]

Mbretëresha Teuta

[td_block_25 category_id=”276″ limit=”8″]

Stil jete

[td_block_4 category_id=”296″ limit=”6″]

Shëndeti

[td_block_2 category_id=”292″ limit=”6″]

Kuzhina tradicionale

[td_block_25 category_id=”274″ limit=”8″]

Ky portal mirëmbahet nga revista ‘ILIRIA’

Materialet dhe të dhënat në këtë portal nuk mund të kopjohen, shtypen ose përdoren në ndonjë formë tjetër për përfitim, pa miratimin e udhëheqësit “Ilir”. Për të përdorur materialin e këtij portali, ju jeni të detyruar të pranoni Kushtet e Përdorimit.

Kontaktet

  • Adresa: Ilica 35 Zagreb, Kroaci
  • Telefon: +385 91 5871 005
  • Rrezatimi: Ilica 35. Zagreb, 10000 Kroaci
  • Email: kraljica.teuta.mbretresha@gmail.com

© Revista Iliria 2021. | Të gjitha të drejtat e rezervuara.