Hrvatska pozdravlja zahtjev Kosova za članstvo u EU

0
124
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq, thotë se mirëpresin kërkesën e Kosovës për aplikim në Bashkimin Evropian. Plenkoviq teksa ka uruar presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, ka bërë të ditur se do të vazhdojnë të ofrojnë përkrahje për Kosovën.

Shkruan l piše: Kujtim Morina

Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je  da Hrvatska  pozdravlja zahtjev Kosova za pristup Europskoj uniji.

Plenković je, čestitajući predsjednici Vjosi Osmani i premijeru Albinu Kurtiju, najavio da će nastaviti pružati podršku Kosovu.

 „Pozdravljamo zahtjev Kosova za članstvo u Europskoj uniji i želimo im uspjeh na njihovom europskom putu! Nastavit ćemo pružati podršku i dijeliti hrvatska iskustva”, napisao je Plenković na Twitteru.

Podsjećamo, premijer Albin Kurti predao  zahtjev Kosova za članstvo u EU češkom predsjedavajućem Vijeća Europske unije.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here